#1 2008-02-20 12:00:24

Bartus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 30
Punktów :   

Ubezpieczenia

Skoro to tak ciekawy temat to wymaga swojego osobnego wątku.

Offline

 

#2 2008-02-26 16:45:07

pibe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

No i ja widzę, że temat ubezpieczenia umarł... Szkoda. Więc jak nie będzie chętnych do zbiorowego ubezpieczenia, to ja się sam ubezpieczę, bo nie mam zamiaru płacić z portfela za ewentualne latanie helikopterami, hehe. Ktoś tutaj jest agentem 00647 od ubezpieczeń? Czekam na oferty:)

Offline

 

#3 2008-02-26 16:49:30

Bartus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 30
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

Z dobrego źródła wiem, że dzisiaj lub jutro powinno coś się tutaj pojawić.

Offline

 

#4 2008-02-26 16:52:08

pibe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

ooo fajnie, czekam:)

Offline

 

#5 2008-02-29 15:24:57

tomeks

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

Szanowne Koleżeństwo, proponując ubezpieczenie w Allianz nie wiedziałem, że wzbudzę tyle kontrowersji. Nie chcę nikogo namawiać i jeśli Ktoś chce ubezpieczyć się w Warcie lub innym Towarzystwie to oczywiście wolna wola. Zapewne oferta Warty, która przedstawił Robert jest ofertą tańszą, ale może ma mniejszy zakres.  Z szacunku dla Konkurencji i z sympatii dla Roberta nie będę pisał o różnicach, podam kilka, według mnie istotnych faktów przemawiających za ubezpieczeniem się w Allianz.
1. Allianz znany jest w Europie dość dobrze, dlatego wszystkie ewentualne zdarzenia realizowane sa bezgotówkowo. Ubezpieczeni będziemy na wszystkie zdarzenia, które wydarzyłyby się podczas wyjazdu. Nawet gdyby największy pechowiec łamałby sobie codziennie inną kończynę (nierealne ale możliwe).
2. Kwota na poszukiwanie i ratownictwo (helikopter) to za każdym razem 5500 Euro - oczywiście rozliczane bezgotówkowo.
3. Brak limitu na leczenie ambulatoryjne
4. Pokrycie kosztów transportu i pobytu towarzyszącego członka rodziny do 7 dni do kwoty 75 Euro dziennie
I wiele różnych rzeczy, które nigdy nie będą miały miejsca i nie warto o nich pisać by nie zapeszać.
Ale jest jeszcze jeden powód dla którego należy rozważyć ubezpieczenie w Allianz - to moja skromna osoba. Oczywiście daleko mi zapewne do doświadczenia Roberta Jersaka, ale tym bardziej jako młodemu adeptowi sztuki ubezpieczeń nie warto (nie wolno?) podcinać mi skrzydeł. A pieniądze, które zarobię na tym ubezpieczeniu obiecuję przepić (sam, ewentualnie z żoną). To chyba szczytny cel?
Przypomnę, że wyjściowo oferta wyglądała tak:
Koszt polisy dla dorosłego to: 38 zł
Koszt polisy dla dziecka to: 34,26 zł
Wysokość SU dla KLA - 10 000 Euro
Wysokość sumy dla NNW - 1300 Euro
Wysokość sumy u. OC dla osób - 10 000 Euro
Wysokość sumy u. OC dla rzeczy - 1000 Euro.
Moim zdaniem powinniśmy ubezpieczyć się na cały czas podróży nie tylko na stoku, dlatego te 8 dni.

Ze względu na narciarstwo proponuję podnieść Sumę Ubezpieczenia dla KLA do 15000 lub 20000 Euro.
Podniesie to składkę o około 1,5 zł dla 15000 Euro i 3 zł dla 20000 Euro.
Nadal będzie to oscylowało około 40 zł od osoby.

Tak jak pisał Bartek rodziny (szczególnie wielodzietne) mają trochę lepsze warunki, ale postanowiłem traktować nas jako grupę dzieci i grupę dorosłych.
Decyzja należy do Was.
Do ubezpieczenia potrzebował będę Imiona i nazwiska oraz datę urodzenia. Ubezpieczającym nas będzie Kamil i od niego dodatkowo PESEL i numer dowodu.

Tomek Sitka

Offline

 

#6 2008-02-29 22:34:26

Bartus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 30
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

Tak dla informacji podaje warunki ubezpieczenia zawartego w cenie wyjazdu:

12.1 Wszyscy Klienci TUI objęci są podstawowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. W przypadku uczestniczenia w imprezach turystycznych oferowanych w katalogach polskojęzycznych koszt tych ubezpieczeń zawarty jest zawsze w cenie imprezy turystycznej, zaś w przypadku imprez, które oferowane są katalogach niemieckojęzycznych do ceny imprezy turystycznej każdorazowo doliczany jest koszt podstawowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia.
12.2 Sumy ubezpieczeń wynoszą odpowiednio równowartość;

    * koszty leczenia do 10 000 Euro
    * następstwa nieszczęśliwych wypadków:
        - w przypadku śmierci 20 000 PLN,
        - w przypadku zaś trwałego uszczerbku na zdrowiu do 40 000 PLN
    * koszty transportu i repatriacji (zawarte w sumie ubezpieczenia kosztów leczenia)
    * koszty akcji ratowniczej do 5000 Euro
    * Assistance
    * gwarancja pokrycia kosztów leczenia do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.


Jak dla mnie wydaje się nie dokońca uzasadnione wykupowanie dodatkowego ubezpieczenia na dni przejazdu podczas, których nie jesteśmy narażeni na ryzyka związane z uprawianiem narciarstwa.

Offline

 

#7 2008-03-01 12:30:22

greszczynski

Użytkownik

Skąd: granica zachodnia
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 14
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

Bartus napisał:

Tak dla informacji podaje warunki ubezpieczenia zawartego w cenie wyjazdu:

12.1 Wszyscy Klienci TUI objęci są podstawowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. W przypadku uczestniczenia w imprezach turystycznych oferowanych w katalogach polskojęzycznych koszt tych ubezpieczeń zawarty jest zawsze w cenie imprezy turystycznej, zaś w przypadku imprez, które oferowane są katalogach niemieckojęzycznych do ceny imprezy turystycznej każdorazowo doliczany jest koszt podstawowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia.
12.2 Sumy ubezpieczeń wynoszą odpowiednio równowartość;

    * koszty leczenia do 10 000 Euro
    * następstwa nieszczęśliwych wypadków:
        - w przypadku śmierci 20 000 PLN,
        - w przypadku zaś trwałego uszczerbku na zdrowiu do 40 000 PLN
    * koszty transportu i repatriacji (zawarte w sumie ubezpieczenia kosztów leczenia)
    * koszty akcji ratowniczej do 5000 Euro
    * Assistance
    * gwarancja pokrycia kosztów leczenia do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.


Jak dla mnie wydaje się nie dokońca uzasadnione wykupowanie dodatkowego ubezpieczenia na dni przejazdu podczas, których nie jesteśmy narażeni na ryzyka związane z uprawianiem narciarstwa.

TUI podaje sumy ubezpieczeń, a czy przypadkiem zakres jaki one obejmują nie ma jakiś wyłaczeń, które powodują, że to co oferuje to ubezpieczenie nie jest zdecydowanie uboższe od ofert Allian czy Warta?
Czy rzeczywiście nie warto ubezpieczeć się na czas podróży? Wydaje się, że nie którzy doświadczyli tego, że podczas podróży też może się coś przytrafić.

Czy w przypadku ubezpieczenia w Allianz ubezpieczeć będziemy się indywidualnie? Nie bardzo rozumiem stwierdzenia "ubezpieczającycm będzie Kamil"?

Coś czuję, że Tomek będzie się jutro tłumaczyć?

Offline

 

#8 2008-03-01 14:11:55

Bartus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 30
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

Uwagi na pewno uzasadnione i należy je rozważyć. Podaję link do strony z OWU oferowanego przez TUI: http://www.tui.pl/strony/82834.php

Tomkowi chodzi o to, że to ma być ubezpieczenie zawarte grupowo (tzn taniej) i wtedy ubezpieczającym jest jedna osoba, a reszta jest tylko wymieniana w treści umowy.

A tak odnośnie przypadków w podróży to wszystko akurat było pokrywane z ubezpieczenia Assistance samochodu. Także jak ktoś ma AC z assistance to zazwyczaj ubezpieczenie to pokrywa koszty związane ze zdarzeniami podczas podróży.

Offline

 

#9 2008-03-02 21:45:58

pibe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

Hej Witam Pozdrawiam i co tam jeszcze się pisze na początek

No to ja mam jedno pytanie - jak wybiję bark na stoku to ubezpieczenie z TUI w zupełności mi wystarczy, by nic nie zapłacić za opiekę i transport? Proszę bardziej wykształconych w temacie o odpowiedź:)

A tu już tylko napiszę - już za kilka dni, za dni kilka...

Offline

 

#10 2008-03-04 16:15:29

tomeks

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

Po przeczytaniu warunków TUI i rozmowie z Europejskie (towarzystwo ubezpieczeniowe), zakładając nawet, że mamy najtańszą wersję wycieczki z polskiego katalogu, uważam, że ubezpieczenie  jest wystarczające. Dotyczy to także narciarstwa (i ratownictwa). Niestety nie ma OC na rzeczach i osobach oraz suma ubezpieczeniadla KLA jest tylko 10000 Euro
Być może można w TUI dokupić pakiet optymalny powiększający sumy ubezpieczeń (KLA do wysokości roszczenia czyli bez limitu), ale nie jestem pewien ile to kosztuje (najniższa wartość z tabeli dla wycieczki do 250 Euro to 19 Euro od osoby - czyli dość drogo) i raczej nie będzie OC.
Reasumując:
- oszczędni i ostrożni na stoku mogliby poprzestać na tym ubezpieczeniu (koszt 7 Euro od osoby wliczony został w koszt wycieczki) - Kamil proszę o kontakt z biurem TUI by sie upewnić
- możemy dokupić ubezpieczenie KLA i OC na stoku czyli na 6 dni w Allianz (z tego co mówił Kamil zawsze kupowliście dodatkowe ubezpieczenie oprócz tego, które było w koszcie wynajęcia apartamentów), koszt czegoś takiego to 30 zł od osoby
Jeśli macie pytania to pytajcie jak najszybciej bo czasu zostało mało.
W czwartek spisuję umowę, jeśli nie będzie wystarczającej liczby chętnych (20 osób dorosłych i 10 dzieci) to spiszę umowy rodzinne. Przypominam o danych osobowych i dacie urodzenia

Tomek

Offline

 

#11 2008-03-04 18:11:10

greszczynski

Użytkownik

Skąd: granica zachodnia
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 14
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

tomeks napisał:

Po przeczytaniu warunków TUI i rozmowie z Europejskie (towarzystwo ubezpieczeniowe), zakładając nawet, że mamy najtańszą wersję wycieczki z polskiego katalogu, uważam, że ubezpieczenie  jest wystarczające. Dotyczy to także narciarstwa (i ratownictwa). Niestety nie ma OC na rzeczach i osobach oraz suma ubezpieczeniadla KLA jest tylko 10000 Euro
Być może można w TUI dokupić pakiet optymalny powiększający sumy ubezpieczeń (KLA do wysokości roszczenia czyli bez limitu), ale nie jestem pewien ile to kosztuje (najniższa wartość z tabeli dla wycieczki do 250 Euro to 19 Euro od osoby - czyli dość drogo) i raczej nie będzie OC.
Reasumując:
- oszczędni i ostrożni na stoku mogliby poprzestać na tym ubezpieczeniu (koszt 7 Euro od osoby wliczony został w koszt wycieczki) - Kamil proszę o kontakt z biurem TUI by sie upewnić
- możemy dokupić ubezpieczenie KLA i OC na stoku czyli na 6 dni w Allianz (z tego co mówił Kamil zawsze kupowliście dodatkowe ubezpieczenie oprócz tego, które było w koszcie wynajęcia apartamentów), koszt czegoś takiego to 30 zł od osoby
Jeśli macie pytania to pytajcie jak najszybciej bo czasu zostało mało.
W czwartek spisuję umowę, jeśli nie będzie wystarczającej liczby chętnych (20 osób dorosłych i 10 dzieci) to spiszę umowy rodzinne. Przypominam o danych osobowych i dacie urodzenia

Tomek

Przy założeniach takiego ubezpieczenia jak wcześniej proponowałeś, przyjęcie jakich stawek ubezpieczenia proponujesz?

Podsumowując, co dokładnie proponujesz?

Offline

 

#12 2008-03-04 19:56:05

tomeks

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

Cokolwiek zaproponuję i tak uznasz mnie za lichwę i ździercę.
Więc może napiszę co wybrałem dla siebie (i nie tylko ja).
Ubezpieczenie na te 6 dni, gdy będziemy jeździli na kwotę 20 000 Euro dla KLA (koszty leczenia i ratownictwo), 1300 NNW, 10 000 OC na osobach i 1000 Oc na rzeczach.
Kosztuje to 30,39 zł od osoby dorosłej i 27,5 zł od dziecka. Więc Tobie Reszcz proponuję, żebyś przelał na konto Kamila (z dopiskiem ubezpieczenie) kwotę 300 zł i będzie sprawiedliwie - co Ty na to?

Sitas

Offline

 

#13 2008-03-04 20:13:41

greszczynski

Użytkownik

Skąd: granica zachodnia
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 14
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

tomeks napisał:

Cokolwiek zaproponuję i tak uznasz mnie za lichwę i ździercę.
Więc może napiszę co wybrałem dla siebie (i nie tylko ja).
Ubezpieczenie na te 6 dni, gdy będziemy jeździli na kwotę 20 000 Euro dla KLA (koszty leczenia i ratownictwo), 1300 NNW, 10 000 OC na osobach i 1000 Oc na rzeczach.
Kosztuje to 30,39 zł od osoby dorosłej i 27,5 zł od dziecka. Więc Tobie Reszcz proponuję, żebyś przelał na konto Kamila (z dopiskiem ubezpieczenie) kwotę 300 zł i będzie sprawiedliwie - co Ty na to?

Sitas

No to widzę, że postanowiłeś przyoszczędzić na rodzinie

Czy już wiadomo jak będziemy się ubezpieczać? Grupowo, czy jako rodziny? - To oczywiście pytanie dodatkowe.

My decydujemy się na to rozwiązanie. Dwie osoby dorosłe i jedno dziecko. Do kogo przesłać dane i pieniądze? Czy można płacić w rublach transferowych?

Offline

 

#14 2008-03-04 20:47:38

tomeks

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

greszczynski napisał:

tomeks napisał:

Cokolwiek zaproponuję i tak uznasz mnie za lichwę i ździercę.
Więc może napiszę co wybrałem dla siebie (i nie tylko ja).
Ubezpieczenie na te 6 dni, gdy będziemy jeździli na kwotę 20 000 Euro dla KLA (koszty leczenia i ratownictwo), 1300 NNW, 10 000 OC na osobach i 1000 Oc na rzeczach.
Kosztuje to 30,39 zł od osoby dorosłej i 27,5 zł od dziecka. Więc Tobie Reszcz proponuję, żebyś przelał na konto Kamila (z dopiskiem ubezpieczenie) kwotę 300 zł i będzie sprawiedliwie - co Ty na to?

Sitas

No to widzę, że postanowiłeś przyoszczędzić na rodzinie

Czy już wiadomo jak będziemy się ubezpieczać? Grupowo, czy jako rodziny? - To oczywiście pytanie dodatkowe.

My decydujemy się na to rozwiązanie. Dwie osoby dorosłe i jedno dziecko. Do kogo przesłać dane i pieniądze? Czy można płacić w rublach transferowych?

Mówiłem już że grupowo, zbierze się te 21 osób dorosłych i 11 dzieci. Dorosły ma 15% zniżki za grupę powyżej 20 osób a dziecko 15% za wiek i 10% za grupę, więc przy jednym dziecku (gdzie zniżka jest 25%) i tak zapłacisz więcej. Trzeba było robić więcej dzieci. Będzie Ci się opłacało jak Zuza zacznie jeździć.
Powtarzam - ubezpieczamy się jako grupa.
Dane do mnie na maila, kasę do Kamila (założę za Ciebie, za wszystkich zresztą), potem mam nadzieję, że Kamil mi odda.

Tomasz Sitka

Offline

 

#15 2008-03-04 21:01:56

greszczynski

Użytkownik

Skąd: granica zachodnia
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 14
Punktów :   

Re: Ubezpieczenia

tomeks napisał:

Mówiłem już że grupowo, zbierze się te 21 osób dorosłych i 11 dzieci. Dorosły ma 15% zniżki za grupę powyżej 20 osób a dziecko 15% za wiek i 10% za grupę, więc przy jednym dziecku (gdzie zniżka jest 25%) i tak zapłacisz więcej. Trzeba było robić więcej dzieci. Będzie Ci się opłacało jak Zuza zacznie jeździć.
Powtarzam - ubezpieczamy się jako grupa.
Dane do mnie na maila, kasę do Kamila (założę za Ciebie, za wszystkich zresztą), potem mam nadzieję, że Kamil mi odda.

Tomasz Sitka

Gdybym był z PiS to bym powiedział, że kręcisz i pewnie jesteś z układu, albo co gorsza ze WSI. Pisałeś 20, a teraz już jest 21:D

Wysyłam dane.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.asg-orzesze.pun.pl www.rejonowa.pun.pl www.mateoo.pun.pl www.coolmanager.pun.pl www.mucc.pun.pl