#16 2008-02-26 16:22:11

Bartus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 30
Punktów :   

Re: Droga do celu

Ale miałem zagadkę z tymi numerami autostrad Szukałem ich na obwodnicy Monachium, a to są autostrady już za obwodnicą.
Najlepiej jakby ktoś jechał tak z 30-40 minut szybciej i dał znać czy można spokojnie jechać wokół Monachium

Ja na jakieś 6-7 przejazdów w kierunku Austrii nigdy nie miałem większych problemów - gorzej bywa z powrotami.

Offline

 

#17 2008-02-26 16:47:37

pibe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: Droga do celu

Arek jak widzę często tamtędy śmiga, więc pytanie do Arka - jak jest ze stacjami z gazem do autek na tej trasie?

Offline

 

#18 2008-02-26 17:04:57

Bartus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 30
Punktów :   

Re: Droga do celu

www.gas-tankstellen.de

Można na tej stronie poszukać adresów stacji. Z tego co sprawdziłem jest jedna stacja w Cavalese z gazem.
Jest też opcja szukania stacji koło autostrad w Niemczech. Ale jest wyszukiwarka stacji w wielu krajach.

Offline

 

#19 2008-02-26 17:52:09

greszczynski

Użytkownik

Skąd: granica zachodnia
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 14
Punktów :   

Re: Droga do celu

pibe napisał:

Arek jak widzę często tamtędy śmiga, więc pytanie do Arka - jak jest ze stacjami z gazem do autek na tej trasie?

Ale się uparłeś na te stacje z gazem.

arek_marczuk napisał:

Jechaliśmy autostradą przez centrum Monachium. Kończy sie ona jakieś 30km za Monachium i ma numer A95/E533. Potem już ładna droga szybkiego ruchu do GaPa i potem na Innsbruck. Ale tutaj w sumie też nie dało się uniknąć korków zwłaszcza w odcinku zamykającym autostradą A95. Znajomi, którzy w Dolomitach byli w sumie już kilkanaście razy mówią , że nigdy więcej obwodnicą A8-A93-A12. Może mają rację.

Takie sytuacje zdarzają się głównie w okresie kiedy w Niemczech są okresy wakacyjne, jeżeli termin naszej podróży nie przypada na rozpoczęcie lub zakończenie niemieckich ferii to nie powinno być problemu, zwiększony ruch zapewne będzie jak w przypadku okolic każdego innego dużego miasta, ale żeby zaraz korek, zresztą w innych miejscach też mogą się pojawić korki i to z zupełnie innych przyczyn.

Oczywiście nie jestem przeciwnikiem jazdy trasą przez GaPa, rozważam ją, ale eksperymenty niosą ze sobą pewne ryzyko.

Ostatnio edytowany przez greszczynski (2008-02-26 18:13:05)

Offline

 

#20 2008-02-27 12:32:59

arek_marczuk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: Droga do celu

pibe napisał:

Arek jak widzę często tamtędy śmiga, więc pytanie do Arka - jak jest ze stacjami z gazem do autek na tej trasie?

Niestety nie zwracałem na to uwagi.

Offline

 

#21 2008-02-28 03:37:39

greszczynski

Użytkownik

Skąd: granica zachodnia
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 14
Punktów :   

Re: Droga do celu

Bartus napisał:

Przypominam o posiadaniu apteczek samochodowych zgodnych z normą DIN-13164-B oraz o kamizelkach odblaskowych.

Jednak okazuje się, że posiadanie apteczki samochodowej przez polskiego kierowcę poruszającego się w Niemczech, a tym bardziej spełniającej wymagania niemieckiego kodeksu drogowego nie jest konieczne http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,4970628.html

I jeszcze kilka drobnych informacji http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,4970641.html

Ostatnio edytowany przez greszczynski (2008-02-28 03:42:10)

Offline

 

#22 2008-02-28 08:49:40

Bartus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 30
Punktów :   

Re: Droga do celu

No to dobrze ale te kamizelki to lepiej mieć ze sobą. Policjanci w Austrii mogą nie być tak wyrozumiali, a poza tym to w sumie nie jest takie głupie.

Inna sprawa to pogoda. Temat łańcuchów już się poajawił ale odlądałem prognozy na przyszły tydzień i wychodzi na to, że zima przypomniała sobie o Europie i mogą być dosyć intensywne opady śniegu. Być może do czasu wyjazdu wszystko się uspokoi ale proszę kierowców o pomyślenie na ten temat przed wyjazdem.
Jak ktoś nie ma łańcuchów, a wolałby je mieć to niech nabędzie jakiejś uznanej firmy np. Pewag, Konig. Jakość łańcuchów ma naprawdę znaczenie, a przekonałem się o tym gdy mi się zerwały.

Offline

 

#23 2008-03-06 18:36:15

Bartus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 30
Punktów :   

Re: Droga do celu

Żeby dojechać to i trzeba najpierw wyjechać

Ogłaszam, że termin wyjazdu ustalono na godzinę 6 rano w sobotę, a dokładniej to o 6 spotykamy się na Orlenie przed granicą.
Jak ktoś chce może wyjechać wcześniej lub później ale to już indywidualna decyzja każdego z Was.

A tu pozwalam sobie wkleić mail od Kamila:

Moi Drodzy!

Wyjeżdżamy w końcu na narty!


Pozostało mi tylko podsumować kilka spraw organizacyjnych.


Wyjazd
Wyjeżdżamy (oczywiście mieszkańcy Szczecina i okolicznych wsi) w sobotę rankiem. Proponuję spotkanie na stacji Orlen przed granicą o godz. 6.00.

Jednocześnie ustalam, że wyjeżdżamy o 6.30. Kto się spóźni – goni.

Ponieważ będziemy jechali sporą liczbą samochodów, proponuje nie tworzyć kolumny, która może będzie ładnie wyglądać, ale może tez być niebezpieczna.

Przystanki ustalamy sobie wg woli i potrzeb. I na pewno szczęśliwie dotrzemy na miejsce.

Dokumenty noclegowe.
Ponieważ mieliśmy niewielkie zamieszanie z voucherami i rezygnacją z wyjazdu rodziny Sielickich, większość Was dostanie ode mnie vouchery na miejscu. Postaram się być pierwszy w Cavalese. J

Pozostałe informacje.
Nie zapomnijcie dokumentów (paszport, dowód), dzieci, nart i piersiówek (pełnych). Bez tych elementów nie będzie takiej frajdy… Jednocześnie przypominam tym spośród nas, którzy gustują w napojach wyskokowych, że pierwsze zakupy w słonecznej Italii będą możliwe dopiero w poniedziałek…

Przypominam o kupnie winiet na austriackie autostrady i obowiązku posiadania odblaskowych kamizelek.

Mam nadzieję, że wszyscy zdążyli się ubezpieczyć, dziękuję Tomkowi i Robertowi za oferty.

Bardzo dziękuję Bartoszowi za założenie naszego forum, a Arkowi dziękuję za uwagi. Dzięki temu ja zapewne będę wracał przez Ga-Pa.

Nie będę się rozpisywał – w razie kłopotów dzwońcie.

Pozdrawiam

Kamil


PS 11 marca zapraszam na kieliszek z okazji moich własnych 18 urodzin.


Dla absolutnie zakręconych i nie przygotowanych (myślę, że takich nie ma) przekazuję, że o ile dobrze pamiętam to w niedzielę rano chyba do 10.00 czynny jest SPAR. Ale to proszę traktować raczej jako informację absolutnie nie sprawdzoną.
Chociaż jak wypijemy wszystko w sobotę to zawsze jest nadzieja .....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dirt-bike.pun.pl www.wolnifarmerzywf.pun.pl www.los-santos-vagos.pun.pl www.wrzesniowki2009.pun.pl www.ujkekonomianiestacjonarne.pun.pl